Достукатися до людей: інструменти комунікації в Чугуєві

Рішення міських рад, які ніхто не читає, високі премії чиновників, про які ніхто не знає і права, які ніхто не захищає – типова картина у середньостатистичному українському містечку. Громадськість Чугуєва знайшла свій варіант боротьби з цими викликами та підібрала зручні канали комунікації з основними аудиторіями. Про це Реанімаційному Пакету Реформ розповів Роман Лихачов, очільник Ради Реформаторської Коаліції Чугуївщини.

 

Роман Лихачов – голова Ради Реформаторської Коаліції Чугуївщини


Спілкування з різними “групами” давалося важко і раніше, а з появою “мильних бульбашок” в соціальних мережах і фільтрів новин, – ситуація лише  погіршилася. Громадським активістам все важче інформувати мешканців про важливі зміни у законодавстві та пояснювати зміст реформ. За словами Романа:

Щоб пояснити людині, в чому сенс реформи – доводиться лізти крізь рекламні хащі великих компаній”.

Як долати цей виклик? Громадська організація “Чугуївська правозахисна група” обрала кілька абсолютно несхожих між собою каналів, через які люди отримують потрібну інформацію про ключові реформи, зміни в законодавстві, та новини міста.

 

 

Для тих, хто не сидить у Facebook

“Одна з наших аудиторій – це бабусі та дідусі, які не сидять у Фейсбуці, для них Інтернет – зло. Тоді ми подумали про газету, яка залишається популярною серед певних категорій населення”, – коментує Роман.

В газеті “Правовая позиция” члени громадських організацій публікують різне: від журналістських розслідувань та присуджень премій чиновникам до огляду реформ. Газету випускають щомісячно тиражем у 2 тис. примірників. В розповсюджені допомагають волонтери, які роздають її у публічних місцях: на зупинках громадського транспорту, біля ринку та у міській раді. Оплачує видавництво газети громадська організації з власної кишені.

 

Волонтери роздають газету на вулицях міста


“Одного разу ми надрукували про платежі за землю, які були нараховані неправильно.  На засідання міської ради прийшла одна бабуся і сказала: “Якщо в газеті написано – значить це правда, брехні в газеті не пишуть!” – (сміється)
Роман.

Газети можна взяти на стендах організації


У газеті також розміщений купон на безкоштовну юридичну консультацію в громадській організації. “Звісно, проконсультуватися можна і без купону, але для людей старшого віку такі купони – дань історії  та інтерактив”, – розповідає Роман.

В газеті пишуть і про наслідки діючих реформ, суспільні очікування. Ця інформація дозволяє читачам зрозуміти, що відбувається. Про таке не розповідають на рейтингових каналах та у політичних ток-шоу. На жаль, не модно.

 

Спільнота в онлайні

Оскільки Чугуїв – містечко невелике, то іншу значну частину аудиторії складають батьки з дітьми, які виросли та працюють у Чугуєві. Вони – активні у соцмережах, але не в суспільно-політичному житті міста. Залучити їх до обговорення важливих тем ще та складність, тому що більшість часу ці люди проводять на роботі та з родиною. Логічно, що часу на те, як і що змінити у місті – просто не вистачає. Психологія проста: вони не цікавляться тим, що не подобається, або у що не вірять.

Тому Роман разом з колегами створили групу у Фейсбуці, в де мешканці обмінюються наболілим, шукають порад або діляться корисною інформацією. В описі групи вказано, що “Чугуїв info – це новини, які створюють жителі міста!”. Зараз у групі Чугуев info більше 10 тис учасників (населення Чугуєва – 32 тис.) і щомісяця з’являється більше півтисячі дописів.

“Ця платформа існує насамперед для обміну актуальною інформацією. Учасники пишуть інформацію про проблеми різного характеру: від засніжених доріг до помилок в нарахуванні платіжок,” – ділиться Роман.

Команда Чугуївської правозахисної групи


Громадськість сподівається, що такі інструменти дозволять мобілізувати аудиторію навколо важливих суспільно-політичних питань і налагодити взаєморозуміння між різними групами.