У Харкові активісти не можуть потрапити на засідання міської ради

Харківська реформаторська коаліція отримує відмови на свої запити потрапити на пленарні засідання ради. Місцева влада аргументує відмови браком місць в сесійному залі.

Навіть якби засідання ради були дуже популярними, то такого поняття, як вільні місця не існує. В такому випадку дежавним органам слід переносити своє засідання в інше місце. Про це зазначив Олександр Солонтай, експерт Інститут політичної освіти  в 2017 році .

Право на доступ до засідань місцевих рад, незважаючи на кількість місць в залі, має кожен громадянин України (Закон України про місцеве самоврядування ч.17. ст 46).

Організації, що входять до реформаторської коаліції робили акції прямої дії під стінами ради у 2017 та 2018 роках, але засідання досі лишаються закритими. Зараз Харківська реформаторська коаліція вирішила створити інформаційні буклети та відеоматеріал, який розповідатиме про необхідність надання відкритого доступу до засідань міської ради містянам.

На засіданнях органів місцевого самоврядування приймають ключові рішення для майбутнього міста, тому присутність на них представників громадськості є принципово важливою.

Сподіваємось, що ситуація з доступом до міської ради в Харкові налагодиться завдяки роботі місцевих активістів.