Що потрібно знати про управителів: новий закон про ЖКГ

З 1 травня в Україні набув чинності закон про ЖКГ. Безліч нововведень та варіантів моделей договірних відносин, що запрацювали мають ліквідувати наявну монополію та створити прогресивну ринкову модель відносин ЖКГ.

Про трансформацію та деталі нововведень розповіла експертка Реанімаційного Пакету Реформ Тетяна Бойко для представників чугуївських ОСББ, комунальних підприємств на семінарі “Важливе про надання та споживання житлово-комунальних послуг”.

Тепер споживачам потрібно буде укласти нові договори із управляючими компаніями, обравши оптимальну для них модель постачання комунальних послуг до своїх будинків. Ймовірні моделі учасники разом з експерткою обговорили на семінарі.

Експертка наголосила на тому, що важливою умовою для подальшого отримання якісних послуг від управителя є конкуренція. Тому Тетяна закликала співвласників будинків слідкувати за умовами, які пропонують управителі та разом обирати найвигідніший варіант.

Важливо пам’ятати, що кошти, отримані управителем від співвласників – власність співвласників, і саме вони мають слідкувати за їх доцільним використанням. Тож обирайте тих, кому можете довірити благоустрій свого будинку!

Семінар організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.