Як у Богуславі коаліція працює над змінами

Коаліція Реформ Богуславщини у 2017 році однією з перших з’явилась на карті регіональних коаліцій громадських організацій, об‘єднаних навколо впровадження реформ на місцях. Про результати досвіду роботи коаліції розпитали у члена Ради Коаліції та голови ГО-учасниці “Буслав Січ” – Олексія Рєпіка.

Долучаються

Серед найбільш значущих успіхів член Ради Коаліції Реформ Богуславщини називає делегування до складу Білоцерківського госпітального округу профільного спеціаліста, а не як в усіх інших районах області – голів ЦРЛ:

“Наша заслуга в тому, що ми єдині в області зуміли донести думку мешканців до місцевої влади і делегували спеціаліста, який має кредит довіри серед колег і пацієнтів”.

Госпітальні округи створюються для ефективної організації мережі закладів охорони здоров’я, щоб забезпечити якість і своєчасність надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню. Такі округи сприятимуть ефективному використанню бюджетних коштів на медицину.

Змінюють

Крім цього, у коаліції значний досвід роботи з місцевим самоврядуванням. При розробці проектів рішень члени коаліції запрошують до дискусії депутатів міської ради. Готовність до змістовного діалогу принесла свої плоди – на рахунку коаліції не одне прийняте міською радою рішення, що було розроблене коаліцією, серед них: “Про впровадження електронних закупівель в інтересах територіальної громади м. Богуслава”, “Про затвердження Програми реконструкції та капітального ремонту тротуарів, скверів та зон відпочинку на 2017-2020 роки”, “Про розроблення генерального плану, плану зонування території та історико-архітектурного опорного плану”.

Делегація Ради Реформ Богуславщини на форумі Реанімаційного Пакету Реформ у Києві

Залучають

Важлива частина діяльності – безпосередня робота з громадськістю. Хоча не секрет, що для інститутів громадянського суспільства завжди залишається актуальним питання людських ресурсів та залучення місцевих мешканців до їх діяльності. Коаліція Реформ Богуславщини знайшла свої рішення для цих викликів.

Коаліція залучила двох стажерів-студентів, які протягом 6 місяців братимуть участь у тренінгах, робочих зустрічах експертних груп коаліції та лекціях профільних експертів і отримуватимуть стипендію від коаліції. Така діяльність, сподіваються у коаліції, допоможе стажерам зрозуміти як функціонують громадські організації в Україні та орієнтуватися в суспільно-політичних процесах. Олексій Рєпік так коментує користь від такої роботи:

“Для наших двох стипендіатів стажування – це нагода зрозуміти що таке громадянське суспільство, що ми робимо в коаліції та можливість втілити їх власні проекти, що мають на меті розвиток міста в цілому.”

Інформують

Коаліція щомісяця видає газету “Громадська”, яку мешканці безкоштовно можуть взяти у лікарні, міській раді або приміщенні Коаліції, в якому регулярно проводяться публічні заходи. Газета інформує про важливі новини міста, роз’яснює суть і зміст реформ, які впроваджуються в Україні.

Газета “Громадська”

Коаліція Реформ Богуславщини – приклад впливу об’єднаної громадськості на створення сприятливих умов для покращення якості життя мешканців міста!