Успіх – у співпраці: формула від «Ради Експертів»

У Кропивницькому відбувся форум «Громада і влада: співпраця – ключ до успіху» коаліції громадських організацій «Рада Експертів».

Учасниками форуму стали більше сотні лідерів громадських організацій Кропивницького та Кіровоградської області, депутати міської ради міста Кропивницького, керівники профільних управлінь міста та області, активні містяни та жителі районів.

Форум складався з чотирьох панельних дискусій: «Місцева демократія», «Медична реформа», «Дорожня карта реформ Кропивницького» та «Громадська активність в районах та малих містах: можливості та виклики».

– “Рада експертів” стала першою в Україні, яка утворилась офіційно, вона стала одним із лідерів на національному рівні. Ваш досвід переймає більшість коаліцій з інших міст. Ми навчились домовлятись: громадські організації між собою, а також з міською владою, і це найбільший наш здобуток за останні п’ять років.»: зазначив у вітальній промові Іван Омелян, координатор РПР.

Місцева демократія

– «Громадськість може впливати на те, як витрачається бюджет. Окрім того, існує можливість подати електронний запит або звернення. Цього року, 31 січня, на сесії міської ради було затверджено Статут територіальної громади міста Кропивницького, який унормовує взаємовідносини влади і громади на цивілізованій основі, з сучасним інструментарієм та підходами. Експерти громадської організації “Український незалежний центр політичних досліджень” зазначали, що розроблений проект Статуту враховує рекомендації щодо покращення стану місцевої демократії, що забезпечить ефективну співпрацю органів місцевого самоврядування і членів територіальної громади та сприятиме збільшенню довіри до органів влади з боку громадян. Його прийняття дозволить увійти Кропивницькому до десятки найбільш демократичних міст. Мої двері завжди відкриті для всіх активістів, які прагнуть конструктиву. Саме разом ми зможемо зробити місто кращим, аби воно стало комфортним і затишним », – Андрій Табалов, секретар міської ради міста Кропивницького.

– Тиск «Ради Експертів» та громадських активістів ми відчули одразу після початку нашої каденції … Прозорий регламент, статут, який ми можемо редагувати, це все наші заслуги завдяки громадським активістам, але є ще багато над чим працювати.», – Валентина Яремчук, депутат міської ради міста Кропивницького.

– « В умовах представницької демократії, у людей досить часто виникає багато запитань до тих депутатів, яких вони обирали. В суспільстві є запит на прозорість у владних процесах. Існують проблеми у сфері містобудування , наявність незаконних МАФів, тимчасових споруд, маємо цілий розділ по відкликанню депутатів місцевих рад, проте реалізувати його на практиці досі не вдається» , – Олександр Цертій, депутат міської ради міста Кропивницького.

– «Є позиції, які під силу лише «Раді Експертів» , – Алла Поліщук, голова Кропивницької районної державної адміністрації.

 

Медична реформа

– «Цілий рік ми з вами активно трудились, плодили цей Госпітальний округ , тому що дійсно дуже складна робота. Головна теза: медична реформа повинна бути! Бо при тих умовах, що були, жити не могли ані лікарі, ані пацієнти. Зараз ми будуємо нове, цікаве і вірю, що це буде корисно для громади. Роль громадськості в цьому – ведуча, дуже вдячна громадським організаціям і Володимиру Бочарову –Тузу, який впроваджує реформу разом з нами, ГО «МАМА-86» також – у нас є в чому у вас повчитися і що спитати. Громадськість нас спонукає до кращого. Адже мета у нас спільна – реформування медицини, як для лікарів , так і для пацієнтів.» – Оксана Макарук, начальник управління охорони здоров’я міської ради міста Кропивницького.

– «Не всі розуміють, що таке медична реформа, тому лише спільно з громадськими організаціями ми можемо донести її суть.», – Олександр Скрипник, заступник начальника Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації.

– «Коли я побачив на обличчях людей почуття підтримки, я зрозумів, що ми на вірному шляху.», – Руслан Іванов, головний лікар лікарні швидкої медичної допомоги міста Кропивницького.

 

Дорожня карта реформ Кропивницького

– «Централізація ресурсів допомагає людям, «не чистим на руку» заробляти кошти й вони не зацікавлені в автономії, тому завдання громадськості тиснути на органи місцевого самоврядування та ухвалювати рішення, що сприятимуть прозорості використання бюджетних коштів – коштів платників податків.», – Дмитро Сінченко, співголова коаліції «Рада Експертів».

– «Батьки мають право як бути, так і не бути благодійниками, ані в класі, ані в школі.», – Олена Бринза, голова ГО «Батьківська рада міста Кропивницького», член коаліції «Рада Експертів».

– «Обрізка зелених насаджень набуває таких розмахів, що це призводить до їх масової загибелі у містах», – Надія Паливода, голова ГО «Озеленення Кропивницький», член коаліції «Рада Експертів».

– «Закупівлі це не про гроші, це про людей, які на цьому наживаються, і про тих, хто за це все платить . », – Павло Лісниченко, координатор Центру компетенцій ProZorro, член коаліції «Рада Експертів».

– «Місто – це ми з вами, тому багато чого залежить саме від нас.», – Олександр Ратушняк, голова Кіровоградського обласного ВУТ «Просвіта», член коаліції «Рада Експертів».

Громадська активність в районах та малих містах: можливості та виклики

Під час цієї панельної дискусії  присутні представники громадських організацій з районів області висловили своє бажання приєднатися до коаліції «Рада Експертів» – задля обміну досвідом, налагодження ефективної роботи, всебічної підтримки та досягнення цілей в покращенні життя місцевої громади.

 

Прес-служба коаліції громадських організацій «Рада Ескпертів»

Захід відбувся у рамках Проекту «Дорожня Карта Реформ Кропивницького», який втілюється «Прес-клубом Реформ» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю «Прес-Клубу Реформ» i не обов’язково відображає погляди USAID чи уряду США.