У Черкасах запрацює механізм громадських консультацій

Громадським консультаціям у Черкасах бути! Так 4 червня на черговому засіданні сесії Черкаської міської ради вирішили депутати. «За» свій голос віддав 31 депутат із 32 зареєстрованих.

Віднині чиновники департаментів чи комунальні підприємства міста не повинні реалізувати проекти, які мають суттєвий суспільний аспект, без консультацій із громадою. Відтак, голос громади в ухваленні багатьох рішень має бути почутим відповідальними особами, – говорить голова ГО «Молода Черкащина», співголова Коаліції ГО «ОГО-Черкаси» Вікторія Феофілова.

Цей важливий для міста документ створювали протягом 5 місяців учасники робочої групи, до складу якої входили громадські активісти, представники муніципалітету та міськради. За основу брали Положення, що розробляли у Рівному та Львові, зважали на суспільний запит черкасців і досліджували досвід інших країн.

Таким чином, розроблення проекту «Положення про громадські консультації», внесення змін у Статут міста та затвердження положення про громадські консультації є здійсненим запланованим кроком у напрямку введення у практику урядування Черкас громадських консультацій, що входить у Дорожню Карту Реформ Коаліції ГО «ОГО-Черкаси», метою якої є розробка та реалізація локальних реформ в Черкасах через об’єднання та координування дій неурядових організацій та індивідуальних експертів.