Новини

Сила в єдності: підбито підсумки 2 років роботи Регіональної співпраці

У Києва пройшла спільна зустріч лідерів регіональних коаліцій, представників національних ГО та міжнародних організацій. 

Перед учасниками виступили члени Ради РПР Анатолій Ткачук, Юлія Кириченко та Тарас Шевченко, а також директор Програми «Долучайся!», (USAID/ENGAGE) в Україні Роланд Ковач. Члени Ради РПР розповіли про сьогоднішні виклики перед громадянським суспільством та зростаючу необхідність мережування. А Роланд Ковач наголосив на важливості роботи з регіональними ініціативами.

Іван Омелян, керівник регіонального напряму РПР, презентував результати Регіональної співпраці, в рамках якої здійснюється обмін досвідом між РПР і регіональними коаліціями. Він розповів про якісні зміни, яких вдалося досягти працюючи над об’єднанням локальних ініціатив. Серед таких насамперед адвокація більше 30ти нормативно-правових рішень, розроблених коаліціями, активна комунікація реформ в регіонах, створення планів розвитку коаліцій та проведення експертних регіональних обговорень.


Про мережеву взаємодію між коаліціями розповіла Олена Рибій, програмна менеджерка з розвитку мереж та коаліцій програми сприяння громадській активності «Долучайся!», (USAID/ENGAGE). Згідно з дослідженням мережевих зв’язків, яке провела Олена у вересні 2018го року та червні 2019го року, внутрішня комунікація між коаліціями покращилася більш ніж вдвічі: вони активно обмінюються інформацією та навіть розпочали роботу над спільними міжрегіональними проектами. Так, до прикладу, якщо рік тому 5 коаліцій не взаємодіяли з жодною коаліцією, то зараз серед таких залишається лише одна.


Наостанок лідери регіональних коаліцій розповіли про свою роботу в коаліціях, політики та проекти з якими вони працюють.

Презентацію організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ – РПР в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.