Новини

“Сильніші разом”: у Києві відбувся тренінг для місцевих коаліцій

22-23 червня в Києві Реанімаційний Пакет Реформ об’єднав на тренінгу з інституційного розвитку 10 коаліцій громадських організацій, що працюють над підтримкою імплементації реформ в регіонах.  Учасниками тренінгу стали представники коаліцій з десяти міст України: Львова, Вінниці, Кривого Рогу, Корсуня-Шевченківського, Запоріжжя, Дніпра, Одеси, Хмельницького, Херсона та Миколаєва.

Метою заходу було  налагодження ефективної комунікації між представниками місцевих коаліцій та створення планів інституційного розвитку коаліцій на найближчий час.

Керівник регіонального напряму РПР Іван Омелян розповів про те, які переваги має об’єднання громадських організацій в коаліцію,  та чому так важливо сформувати в кожному місті успішну команду із сильних людей зі спільними цілями.

За його словами, одним із найефективніших інструментів розвитку місцевої коаліції є активна комунікація з представниками місцевої влади на місцевому, регіональному та національному рівнях. Важливо, щоб коаліція сама ініціювала всебічну співпрацю: організовувала круглі столи, конференції та зустрічі з  представниками влади. Підтримка ефективного діалогу з представниками влади має відбуватися систематично, за принципом публічності та змоделювання чітких умов взаємодії.

Учасники заходу обговорили подальшу розбудову мережі коаліцій, члени якої спільними зусиллями зможуть впроваджувати ефективні  реформи в Україні. Спільними зусиллями вдалося окреслити основні етапи побудови успішної коаліції:

  1. Чітке визначення проблем, які хочуть вирішити члени об’єднання;
  2. Визначення спільних цінностей та правил у роботі над вирішенням цих проблем;
  3. Набуття субєктності як спільноти, яка прагне змін в своєму місті;
  4. Професійний та націлений на результат підхід у спільній роботі, розробці проектів рішень, комунікації та адвокації цих рішень громадськості та органам влади;
  5. Публічність у комунікації з владою та жителями міста.

Марія Іщенко, керівниця секретаріату коаліції громадських організацій “Тернопільський центр реформ” поділилася досвідом, викликами та основними труднощами, з якими зіштовхнулася  їхня команда у побудові коаліції.

“Наша команда боролася з постійними труднощами в роботі: відсутністю належного фінансування, недостатньою ініціативністю  окремих ГО, внутрішніми конфліктами. Але важливо шукати те, що вас об’єднує, а не розділяє. Сформуйте чіткий план дій: не формально, а відповідально. Нехай кожен учасник коаліції знає, до чого ви всі йдете”,  – підкреслила Марія Іщенко.

На завершення тренінгу учасники написали програми з розвитку власних  коаліцій, сформували чіткі цілі мережевої взаємодії експертів громадських організацій між собою задля більш якісної імплементації реформ в Україні.


Тренінг організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.