Рада Експертів відстояла право громадян виступати на початку сесії міської ради міста Кропивницького

Вчора, 19 березня, депутати міської ради міста Кропивницького внесли відповідні зміни до Регламенту.

Згідно рішення, представники політичних партій, громадських тa профспілкових організацій, органів самоорганізації населення міста, виборці відповідної територіальної громади для участі у засіданні сесії міської ради та виступу з питань порядку денного повинні зареєструватися не пізніше, ніж за одну годину до початку пленарного засідання сесії. Зареєструватися бажаючі можуть в одній із форм: письмовій або електронній, яка розміщена на офіційному сайті міської ради.

Для виступів на початку сесії відводиться 30 хвилин. Тривaлість кожного виступу – три хвилини. Промовець повинен виступaти тільки з тих питaнь, які є в порядку денному сесії тa дотримувaтися тривaлості чaсу, нaдaного для виступу.

Нагадаємо, депутати міської ради м. Кропивницький на засідання сесії 19.12.18 ухвалили зміни до Регламенту роботи міської ради міста Кропивницького сьомого скликання. Відповідно до них – виступи представників громадськості, які зареєструвалися на сесії, заслуховуватимуть наприкінці засідання в розділі «Різне». Також передбачено, що головуючий може надати слово представнику громадськості безпосередньо перед розглядом питання, у разі підтримки такого прохання 1/3 від складу депутатського корпусу.

Такі зміни коаліція «Рада Експертів» – засудила, адже це нівелює право громадян бути почутими, наприкінці сесії виступ громадян втрачає сенс, а право головуючого надати слово представнику громадськості безпосередньо перед розглядом питання, за умови підтримки 1/3 депутатського корпусу, – може перетворитися на інструмент недопущення «незручних» громадських активістів. Тому коаліція «Рада Експертів» рекомендувала депутатам міської ради м. Кропивницький скасувати зміни до Регламенту в частині перенесення виступів громадян на кінець засідання сесії, надавати слово громадянам, які зареєструвалися на сесії, перед розглядом питання без процедури голосування та підтримки 1/3 депутатського корпусу. У той же час коаліція «Рада Експертів» погоджувалась, що виступи громадян треба регламентувати до трьох хвилин. Дані пропозиції були враховані в проекті № 2685 Рішення «Про внесення змін та доповнень до Регламенту Міської ради міста Кропивницького сьомого скликання», який розроблено експертами ГО “Асоціація Політичних Наук”, Громадською радою при виконавчому комітеті Міської ради міста Кропивницького та експертами коаліції громадських організацій “Рада Експертів”.

Фото: Гречка Кропивницький