Просто про реформу ЖКГ та наглядові ради розповіли у Хмельницькому

З першого травня набули чинності нові норми закону України «Про житлово-комунальні послуги». Одна із важливих змін відбулася у взаємовідносини між споживачами та виконавцями комунальних послуг. Детально про нові правила розповів експерт Реанімаційного Пакету Реформ Сергій Пінчук.

Серед нововведень, які вже набули чинності – це пеня за борги та відключення від постачання. Окрім того сьогодні все більш актуальним стає створення наглядових рад при комунальних підприємствах. Така можливість з’явилась ще у 2016 році під час внесення змін до Господарського кодексу України.

«Саме поняття наглядових рад при комунальних підприємствах набуває абсолютно нового змісту вже завдяки внесеним змінам до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Тобто нині такі наглядові ради можуть допомогти контролювати монополістів на ринку житлово-комунальних послуг», – зазначила співголова Ради Реформ Хмельниччини Альона Береза.

У Хмельницькому робоча група щодо запровадження була створена ще у 2017 році. Зокрема громадськість напрацьовувала положення про повноваження цього органу. Як зазначила Альона Береза, на сьогодні у Хмельницькому наглядові ради і досі не створені, і вирішення цього питання залежить від депутатів міської ради.

Марія Турчина