Поляки та житомиряни розмірковували над проблемами муніципального транспорту у Тернополі

Заступник міського голови Житомирської міської ради Дмитро Ткачук розповів, що важливо виробити чіткі правила взаємостосунків між перевізниками, громадськістю та владою.

У Житомирі діють певні штрафні санкції за невиконання таких домовленостей. Місто переконалося в ефективності запровадження «електронного квитка», тут врахували потреби городян у вечірніх, нічних маршрутах.

Окремі з них в різні пори року діють до 1:30 ночі. Окрім цього, діє 10 «нічних маршрутів», які курсують кожних 30 хв. Діє чітка система руху, працюють електронні табло на зупинках. Це дозволяє зняти нервозність потенційних пасажирів, які знають, що водії  громадського транспорту чітко дотримуються графіків руху.

А от Дорота Мітрус, президент Європейського інституту демократії, відзначила, що власне у Житомирі поступово реалізовують ті принципи розв’язання автотранспортних проблем у місті, які вже свого часу взяли за основу своєї роботи у відповідних структурах польських міст.

Підбиваючи підсумки семінару, керівник регіонального напрямку реанімаційного пакету реформ Іван Омелян сказав, що така зустріч свідчить про актуальність проблеми, яка хвилює не тільки Житомир та Тернопіль, але й більшість обласних центрів України.

Нині наші обласні центри з огляду на їхнє планування, неадаптовані до такої кількості автотранспорту. Це непропорційно до комфортності і компактності проживання, у тому числі й  в Тернополі. І вірю, з часом універсальність  громадського транспорту стане логічною відповіддю на екологічну ситуацію, на комфортність проживання самих мешканців,  на нормальну логістику у місті, – прокоментував роботу семінару Іван Омелян.

Матеріал взято з http://teren.in.ua