Ліга “НІКА” виявила, що «Вінницягаз» безпідставно донарахувало споживачам 98 млн гривень

Після звернення коаліції громадських організацій НІКА прокуратура Вінниччини відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання посадових осіб газорозподільної та газопостачальної компаній. Громадські активісти, а згодом і прокуратура підрахували, що «Вінницягаз» безпідставно донарахувало побутовим споживачам області об’єми природного газу на загальну суму понад 98 млн гривень.

З початку 2019 року представники коаліції громадських організацій Ліга “НІКА” ретельно вивчали проблеми, з якими зіштовхнулись побутові споживачі з постачанням природного газу від постачальника ПАТ «Вінницягаз». 30 січня вони провели громадські обговорення щодо структури тарифу на розподіл природного газу ПАТ «Вінницягаз», за результатами яких споживачам не вдалось порозумітись з монополістом.

Як вказували у своєму листі до прокуратури активісти, лише за 2018 рік «Вінницягазом» надано послуг з постачання газу на суму 3,75 млрд грн. В середньому орієнтовно за 1 місяць вартість послуг склала 0,313 млрд грн, а за 6 місяців опалювального періоду, сума мінімально становить 1,875 млрд грн.

Середнє значення коефіцієнта за опалювальний період складає 1,055. Відповідно фактична вартість спожитого газу складає 1,777 млрд грн. Таким чином, сума переплати з жовтня 2018 року за неправомірним застосування коефіцієнтів коригування показників лічильника щодо приведення об’єму використання природного газу до стандартних умов споживання за підрахунками Ліга “НІКА” складає щонайменше 98 млн грн.