Новини

Чути один одного: в Червонограді обговорили засади реформи ЖКГ та управління будинками

16 серпня в Червонограді відбувся семінар з комунікації реформ «Важливе про реформу ЖКГ та особливості управління багатоквартирними будинками». 

Учасники разом з профільним експертом Реанімаційного Пакету Реформ Сергієм Пінчуком обговорили засади управління багатоквартирними будинками, порядок визначення та обрання управителя та порядок списання з балансу багатоквартирних будинків. 

У семінарі взяли участь представники міської ради, комунальних підприємств і громадськості, зокрема голови ОСББ та журналісти. Чимало питань зумовили дискусії між учасниками. Найбільш обговорюваним став блок семінару про порядок формування та встановлення тарифів на постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення. 

Зі слів експерта стає зрозуміло, що передумовою змін у якості надання житлово-комунальних послуг є комунікація між представниками влади і громадянами міста та їх договороздатності. Лише єдність жителів міста та готовність співпрацювати може забезпечити сталий і гармонійний перебіг реформи і розвиток міста. Відповідно, створення ОСББ – це найбільш доречний шлях, адже така форма співпраці спрощує комунікацію між владою та мешканцями будинків. 

В результаті учасники погодились, що було б доречно регулярно проводити схожі зустрічі для обговорення спірних питань.

Семінар організовано в рамках проекту “РПР та місцеві коаліції: синергія співпраці”, що виконується Інститутом громадянського суспільства спільно з коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ (РПР) в рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.